IZLET NA KORČULU

Dana 23.5.2017. pet učenika naše male likovne radionice došlo je u rano jutro ispred škole,tada smo krenuli na naš zabavni izlet. Poveli smo našu učiteljicu Snježanu Đelmić, i likovnu zadrugu iz Metkovića. Tada smo išli na putovanje po Pelješcu,naše zadnje odredište na tom poluotoku je bio stari pomorski gradić Orebić gdje smo čekali trajekt.Na trajektu smo se vozili petnaest minuta i tada smo stigli na Korčulu. Zatim smo krenuli u gradić koji se nalazio u unutrašnjosti otoka, to je bio grad Blato. Za razliku od nas tamošnji govor i način života se doista razlikovao od našeg. Tamo smo sudjelovali na likovnoj smotri gdje su se svi divili našim umjetničkim radovima na svili. Nakon provoda po gradu išli smo na ručak u njihovu školu,ubrzo nakon toga u stari grad Korčulu.Cijeli grad je bio lijep i sav u kamenu,vidjeli smo razne znamenitosti iz Venecijanske povijesti.Tada smo se s mnogim doživljajima vratili kući.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji pod nazivom "Korčula"

Šime, Antonia, Petra, Tea i Lea

objavio: Ivan Grbavac   datum: 26. 5. 2017.