POSJET VIDU I OŠ STJEPANA RADIĆA U METKOVIĆU

Dana 24.05.2017.god. učenici naše škole od 5 do 8 razreda uputili su se zajedno sa svojim razrednicima na terensku nastavu.

Prva stanica je bio Arheološki muzej Narona u Vidu. Muzej je izgrađen nad augusteumom, a prva istraživanja proveo je Carl Patsch. Muzej je podijeljen na vanjski i unutarnji dio. Vani možemo vidjeti ostatke hrama Augusteuma, a unutra je izloženo 16 kipova rimskih careva i drugih pripadnika carske obitelji, te svi oni predmeti s kojima su se oni u to doba koristili (zdjele, pribor, ukosnice, novčići i sl.). Vodić nam je, uz sve to, vjerno dočarao život ljudi u ono doba.

Nakon toga, krenuli smo u posjet knjižnici OŠ Stjepana Radića u Metkoviću. To je najveća škola Dubrovačko-neretvanske županije. Tamo nas je dočekala naša knjižničarka Danijela, a primila nas je knjižničarka Ivana Čarapina koja nam je predstavila svoju školu te aktivnosti i uspjeh njihovih učenika i učitelja. Izložila nam je i učeničke plakate sa državnih smotri iz Građanskog odgoja i obrazovanja. Bili smo oduševljeni školom i svim onim što oni rade. A na kraju su naši učenici i nastavnici imali priliku razgovarati i sa predstavnicom lokalnog radija Radio Narona.

Danijela Klinac, 7.r.

Martina Dropulić, 7.r.

Slike možete pogledati u fotogaleriji!

objavio: Ivan Grbavac   datum: 8. 6. 2017.