VUKOVAR 1.-3.10.2023.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmog razreda naše škole boravili su u Vukovaru od 1.-3. listopada u sklopu projekta ''Posjet učenika osmih razreda Vukovaru'', a u pratnji nastavnice Engleskog jezika Sanje Babić Radoš.

Projekt je obvezna terenska nastava iz predmeta Povijest za učenike osmih razreda svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.
Tijekom ove terenske nastave učenici su doznali više o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar kroz brojna predavanja i posjet memorijalnim mjestima:

• Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti,
  • izložbeni postav u krugu Memorijalnog centra,
  • Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnice 1991.,
  • Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata,
  • Spomen-dom Ovčara, masovna grobnice na Ovčari,
  • hangar Veleprometa,
  • spomen-obilježje Kukuruzni put – Put spasa

Također, posjetili su i Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture te crkvu sv. Filipa i Jakova.

Kroz ovaj dojmljiv posjet Vukovaru učenici su imali priliku upoznati se sa strahotama ratnih događanja u Vukovaru i vrijednostima Domovinskog rata kako bi se ih se, u konačnici, potaklo na razumijevanje vrijednosti mira i uvažavanje različitosti.

piše Sanja Babić Radoš, uč. eng. jezika

objavio: Administrator   datum: 9. 10. 2023.