DAN KRUHA

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se tijekom mjeseca listopada svake godine te smo ih obilježili i ove.

Učenici nižih razreda prigodnim su recitacijama i igrokazima obogatili našu proslavu, podsjećajući nas da hranu koju svakodnevno konzumiramo ne smijemo uzimati zdravo za gotovo te da osvijestimo značaj kruha i budemo zahvalni na svim plodovima koje nam majka zemlja tako nesebično daruje.

Školski je hol bio prepun boja i mirisa svježih peciva, slastica, kruha i ukusnoga jesenjeg voća. Slasne je namirnice blagoslovio fra Marko te smo se svi skupa prvo pomolili i zahvalili na darovanom obilju hrane, a potom i počastili.

„Zrno po zrno – pogača, kamen po kamen – palača“, kaže prigodna poslovica te, nakon iskazivanja zahvalnosti za naše bogate trpeze, nastavljamo dalje graditi našu palaču znanja.

piše Sandra Šunjić, uč.

Sve fotografije pogledajte u foto-galeriji!

objavio: Danijela Gluščević Zubčić   datum: 10. 10. 2023.