Upisi u 1. razred

Termini za vađenje krvi i pregled u ambulanti školskog liječnika kod upisa u 1. razred

Vađenje krvi je 12.3.24.  u DZ Ploče 8-8:30, vađenje krvi u DZ Metković u 9:30, ili vađene krvi u DZ Vrgorac (djeca čiji je pedijatar u Pločama vade krv u Pločama, a oni čije je pedijatar u Metkoviću, vade krv u Metkoviću, čiji je u Vrgorcu vade tamo).

Pregled u školskog liječnika u Metkoviću, na 1. katu DZ Metković je 14.3.2024. do slova K  i 15.3.2024 od slova M na dalje. O točnom vremenu će vas infrmirati teta u vtiću. Ukoliko je nešto nejasno, nazovite Školu.

Molimo Vas da na pregled za upis u prvi razred kod školskog liječnika donesete sljedeće:

1. Zdravstvena iskaznica
  2. Cijepna iskaznica / Knjižica imunizacije
  3. Zubna putovnica ispunjena od strane stomatologa (ako je ne stignete preuzeti do pregleda, onda ćete je naknadno donijeti)
  4. Ispunjen upitnik za roditelje djeteta pred upis u školu (prilog se nalazi u privitku pod "ostalo")
  5. Medicinska dokumentacija o kroničnim bolestima djeteta, operativnim zahvatima, specijalističkim pregledima (oftalmolog, fizijatar, alergolog, neuropedijatar, urolog, logoped, psiholog, defektolog…)
  6. Laboratorijski nalaz krvi i urina /otići u LAB izvaditi krv, nalaz stiže elektronski školskom liječniku/ (*upute za laboratorij  pogledati niže)

Zdravstveni pregled uključuje:

• otvaranje osobnog zdravstvenog kartona koji prati dijete do kraja školovanja, a u koji se upisuju sistematski pregledi i cijepljenja prema važećem kalendaru cijepljenja
  • mjerenje tjelesne visine i težine
  • kontrola oštrine vida i sluha
  • detaljan klinički pregled
  • procjena grafomotorike, percepcije i psihičkog razvoja
  • orijentacijska procjena emocionalne zrelosti djeteta te ocjena razvoja govora
  • docjepljivanje djeteta prema kalendaru cijepljenja: cjepivo protiv ospica, zaušnjaka i rubeole (MPR) i cjepivo protiv dječje paralize (IPV)

*Vađenje krvi i urina u laboratoriju:
Potrebno je otići u laboratorij na vađenje krvi prije nego što idete na pregled školskom liječniku. Za navedeno nije potrebna uputnica nego samo zdravstvena iskaznica te je potrebno naglasiti da je dijete za upis u školu. Uzorak urina djeteta ponesite od kuće. 2 dana jesti laganiju hranu (ne jesti grickalice, pizze, kobasice, hrenovke, majonezu...), (idete u laboratorij u koji Vas inače šalje liječnik Vašeg djeteta).

Dragica Musulin,
dr.med. spec.školske i adolescentne medicine

Priloženi dokumenti:
UPISNI_LISTIC_ZA_ZDRAVSTVENI_PREGLED.docx (41.16 KB)

objavio: Danijela Gluščević Zubčić   datum: 7. 3. 2024.