Posjet SŠ Tina Ujevića, Vrgorac

Nove vještine i ugodno druženje

Učenici OŠ  fra Ante Gnječa  posjetili  su  21.ožujka,  u pratnji  školske knjižničarke, Srednju školu Tina Ujevića u Vrgorcu. Odazvali su se pozivu Škole te na taj način sudjelovali u njihovom Erasmus projektu „Festival vještina“ te također, obuhvatili i jedan dio aktivnosti pod nazivom Dani dalmatinskog pršuta i vina. Na samom početku ravnatelj Drago Mihaljević osim dobrodošlice pokazao je učenicima kako izgleda škola i koja sve usmjerenja imaju. Bio im je na usluzi za bilo koje pitanje u vezi nastave i organizacije.

Drugi dio se odnosio na aktivnosti u školskoj kuhinji gdje su učenici pod vodstvom nastavnika Ante Markića i Ivane Čotić sudjelovali u pripremanju hrane, posebno rižota od pršuta i gljiva te su također neki po prvi put napravili platu, dodavši pršut, sir, čajnu kobasicu, masline... Nakon završenog pripremanja, slijedio je ručak u školskom restoranu gdje su učenici mogli probati sve delicije na bogato ukrašenom stolu. Nakon završenih aktivnosti i druženja, učenici zasigurno mogu reći da im je bilo lijepo te da su naučili neke nove vještine u kuhinji. Učenici su zahvalni za novo iskustvo i posebno će im ostati u sjećanju dobrodošlica ravnatelja i djelatnika škole.

piše Slavica Ilić-Bukvić, knjižničarka

objavio: Danijela Gluščević Zubčić   datum: 25. 3. 2024.