PROJEKT "VALJANI I NEVALJANI"

Projekt "Valjani i nevaljani"

150 godina od rođenja Ivane Brlić Mažuranić

Odlukom o financiranju projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024. naša Škola je prijavila projekt "Valjani i nevaljani" te ostvarila sve uvjete za financiranje od strane MZO-a. Nalazimo se među 190 osnovnih škola Republike Hrvatske koje su ostvarile sredstva za prijavljene projekte.

Sredstva u iznosu od 800,00 € iskoristit će se prema potrebama provedbe projektnih aktivnosti u skladu sa mogućnostima, obzirom kako su odobrena sredstva umanjena u odnosu na potražena u troškovniku.

Projekt „Valjani i nevaljani“ nosi naziv prve knjige koju je Ivana Brlić-Mažuranić objavilatiskom. Zbirku pripovjedaka i pjesama za djecu „Valjani i nevaljani“ izdala je u prosincu 1901. godine u vlastitoj nakladi i bila je namijenjena privatnoj uporabi.

U obilježavanju 150. godina od rođenja Ivane Brlić-Mažuranić želimo putem projekta oživjeti sjećanja i iskazati čast jednoj od najznačajnijih spisateljica za djecu u Hrvatskoj.
Projekt „Valjani i nevaljani“ sastoji se od dijelova koji će oživotvoriti pripovijetke putem radionica, a neke od likova smo u sklopu projekta već oživjeli za maškare.

Učenici izvannastavne aktivnosti knjižničarske skupine, čija je voditeljica naša knjižničarka Slavica Ilić Bukvić, prate odvijanje projekta te su svojim kreativnim radom obilježili godišnjicu rođenja pjesnikinje prigodnim plakatima postavljenim u hol škole.

Nositeljica projekta je učiteljica likovne kulture Snježana Đelmić i učenici uključeni u izvannastavnu aktivnost „Mala likovna radionica“ koji će svojim radovima najviše doprinijeti oživljavanju likova i spomena na našu najznačajniju spisateljicu.

objavio: Administrator   datum: 19. 4. 2024.