KOMPOSTIRANJE

Dana 27. ožujka 2017. učenici od prvog do četvrtog razreda su se sa svojim učiteljima i ravnateljem detaljnije upoznali i vidjeli na konkretnom primjeru ulogu kompostera i važnost kompostiranja u svakodnevnom životu. U komposter su, uz učitelja Božu Soldu, ubacivali organski otpad prikupljen u školskom vrtu i od strane učenika i tako uvidjeli pravilan redosljed ubacivanja istog.

Škola je pribavila dva kompostera. Jedan je predviđen za učenika od 1-4. razreda a drugi za učenike od 5-8. razreda. Ideja projekta je da učenici od kuće donose organski otpad te ga pohranjuju u školske kompostere. Napravljeni kompost će se koristit u školskom vrtu. Fotografije možete pogledati u FOTOGALERIJI u izborniku s lijeve strane.

U nastavku donosimo pjesmu dežurnog pjesnika Emila Faka, učenika 3. razreda.

KOMPOST

Jednoga dana do komposta smo išli

U školsko dvorište smo sišli.

Nekima je lijepo bilo,

A nekima se da idu kući prohtjelo.

Učitelj je trebao pomoćnika

Onda je nastala dreka i vika.

Sve je završilo dobro jako

Bio je veseo svatko.

Emil Fak 3.razred

objavio: Ivan Grbavac   datum: 30. 3. 2017.