SVJETSKI DAN JABUKA

Svjetski dan jabuka

Svjetski dan jabuka obilježava se 20. listopada. Pogledajte kako su danas učenici 2.r. sa svojom razrednicom Mirelom Dropulić obilježili Svjetski dan jabuka. Poznata izreka kaže: "Jabuka na dan tjera doktora van!", tako su danas naši učenici učili o blagodatima konzumiranja jabuka i svojim likovnim radovima ukrasili prigodan pano.

Učili su kako se jabuka još naziva i "kraljica voća" jer se smatra jednom od najzdravijih vrsta voća.

Zašto trebamo jesti jabuke svaki dan? Potražili smo odgovor na stranicama Ministarstva poljoprivrede, evo što nam kažu:

• Malo kalorija i puno vitamina - Jabuka srednje veličine ima tek oko 95 kalorija i bogata je naročito vitaminom C. Iako ima malo kalorija, jabuka nam daje osjećaj sitosti jer voćka srednje veličine sadrži oko 4 grama vlakana, što je 10 -15 % dnevnih potreba.
  • Jača srce i snižava kolesterol - Ona je prava mala riznica sastojaka koji pozitivno utječu na naš organizam. Jabuka sadrži antioksidanse i pektin (vrsta vlakna) za koje se smatra da imaju koristan utjecaj na zdravlje srca.

Sjetite se pojesti jabuku, dobar tek!

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2023.