MJESEC HRVATSKE KNJIGE (15. listopada - 15. studenog)

Mjesec hrvatske knjige

Ovogodišnje izdanje Mjeseca hrvatske knjige održat će se pod nazivom Književnost bez granica! Cilj je ovogodišnje manifestacije ukazati na važnost prevoditelja.

Mjesec hrvatske knjige otvorit ćemo radionicom ,,Čitam, dakle postojim''  kojoj je cilj učenicima ukazati na važnost čitanja i utjecaj knjige na razvoj osobnosti.

Tijekom listopada učenici će se bolje upoznati s hrvatskim prevoditeljima te naslovima koji su prevedeni na mnoge jezike svijeta.

Predstoje nam razne zanimljive radionice u kojima će glavnu ulogu imati učenici viših razreda. U suradnji sa školskom knjižničarkom, pripremamo zanimljive i poučne naslove i autore. Poticat ćemo razvoj kritičkog mišljenja i slobodu izražavanja. Učenici će istraživati i surađivati, raspravljati i otkrivati, učiti i osjećati ''nove svjetove'' i upoznati najpoznatije likove svjetske književnosti.

Zasigurno jedan zanimljiv mjesec u kojem zabave neće nedostajati…

objavio: Administrator   datum: 15. 10. 2023.