Natjecanje Dabar 2023.

NATJECANJE DABAR 2023.

TROJE UČENIKA IZ NAŠE ŠKOLE NALAZI SE U 10% NAJBOLJIH U HRVATSKOJ

Dabar je natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja koje se rješava online, a sastoji se od niza zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz 60-ak zemalja, uključujući i one iz Hrvatske. Ove godine Dabar je u Hrvatskoj organiziran po 8. put.

Izazov se organizira u 5 kategorija:

1. MIKRODABAR za učenike 1. i 2. razreda OŠ
2. MILIDABAR za učenike 3. i 4. razreda OŠ
3. KILODABAR za učenike 5. i 6. razreda OŠ
4. MEGADABAR za učenike 7. i 8. razreda OŠ
5. GIGADABAR za učenike svih razreda srednje škole

Na ovogodišnjem je izazovu sudjelovalo 49 065 učenika iz cijele Hrvatske.

Izazov se sastoji od 12 pitanja, a učenici imaju 40 minuta na raspolaganju za njegovo rješavanje.

Iz naše škole sudjelovalo je ukupno 20 učenika i to u 3 kategorije (Milidabar, Kilodabar i Megadabar).

MILIDABAR (3. i 4.razred OŠ)

Ukupno natjecatelja: 12 591
Granica za 10% najboljih: 9,50 bodova

Najbolji rezultat iz naše škole imao je Marino Rončević iz 4.razreda sa 9,89 bodova i time je na rang listi zauzeo 75.mjesto (od ukupno 910).

U ovoj kategoriji sudjelovali su i učenici: Duje Barbir, Lana Musulin, Rafael Dropulić i Nino Šunjić.

KILODABAR (5. i 6.razred OŠ)

Ukupno natjecatelja: 14 560
Granica za 10% najboljih: 8,00 bodova

Najbolji rezultat iz naše škole imao je Andrej Mateljak iz 6.razreda sa 8,23 bodova i time je na rang listi zauzeo 45.mjesto (od ukupno 404).

U ovoj kategoriji sudjelovali su i učenici: Kiara Marević, Jakov Giljević, Ivana Gnječ, Marin Gnječ, Bruno Barbir, Ante Šutalo, Matej Dropulić, Ante Usorac, Marino Mateljak i Mihael Kužić.

MEGADABAR (7. i 8.razred OŠ)

Ukupno natjecatelja: 10 627
Granica za 10% najboljih: 7,13 bodova

Najbolji rezultat iz naše škole imao je Ivano Mateljak iz 8.razreda sa 7,40 bodova i time je zauzeo 169.mjesto (od ukupno 812).

U ovoj kategoriji sudjelovali su i učenici: Antonio Jerković, Marin Šutalo i Lucija Dropulić.

Iznimno smo ponosni na sve rezultate naših učenika te se nadamo ovolikom interesu i sljedeće školske godine.

objavio: Tena Kozina   datum: 27. 11. 2023.